rayan
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 9
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 2701
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

سوله فروشي حومه تهران

فروش سوله در تهران نيز همانند شهرهاي ديگر صورت مي پذيرد اما در نوع كاربري سازه ها ممكن است تفاوت هايي وجود داشته باشد مثلا در سوله فروشي حومه تهران بيش تر به جهت ساخت سازه هاي صنعتي صورت مي پذيرد در مواردي بسياري هم مي توان از اين سازه ها در ساخت سوله ورزشي , كارگاه ها , كارخانه ها و .. استفاده نمود .

به دليل اين كه قرار است از سوله در كاربري هاي متفاوتي استفاده شود ممكن است نوع و روش ساخت و به طبع قيمت آن ها با هم متفاوت باشد به طور مثال روش ها و هزينه هايي كه براي ساخت سوله دامداري صرف مي شود با سوله هاي ورزشي و يا كارخانه اي متفاوت است . سوله از اجزاي مختلفي تشكيل مي شود كه تعدادي از آن ها را بيان مي كنيم :

مشخصات اجزا سوله

اجزا اصلي يك قاب فلزي پيش ساخته عمدتاً عبارتند از:

ستون (column)

رفتر والپست ( (wall post)

پرلين يا (z purlin)

تير كرين (crane Beam)

ميل مهار يا سگراد( anchor rode )

بولت (Bolt)

بادبند

سقفي و دورتادور (Brace)

كف ستون (Base plate)

قوطي( Box)

تير (Beam)

آب چكان تكيه گاه جرثقيل يا براكت مراحل اجراي پروژه

 

بسياري خريداران با خريد سوله در شهريار به عنوان يكي از شهرستان هاي استان تهران اقدام به احداث سوله هاي ورزشي , سوله هاي كشاورزي و .. مي كنند . قيمت ساخت سوله در هر كاربري متفاوت است , محل نصب سازه نيز در اين مورد تاثيرگذار است به همين علت هم است كه قيمت سازه ها در محل هاي مختلف باهم متفاوت است .

سوله ها به دو صورت در دسترس خريداران است :

سوله نو

سوله كاركرده 

قيمت سوله دست دوم با سوله نو متفاوت است در واقع ارزان تر است كه اين موجب شده تا برخي ها اين سازها را ترجيح دهند .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۱۱ ] [ vahid ]

خريد سوله در تهران 

انواع سوله ها كدامند و چه كاربرد هايي دارد؟ سازه اي فلزي با سقف شيب دار ، قوسي و خرپايي كه طبق محاسبات دقيق مهندسي ساخته مي شود را سوله مي گويند. استفاده از اين سازه كاربردهاي فراواني دارد و به همين دليل انواعي از سوله مانند تير ورق – خرپايي – يو بي ام  ، براي استفاده در موارد مختلف، طراحي و ساخته مي شود كه در ادامه به آن ها اشاره مي كنيم.

از جمله ي كاربري هاي انواع سوله 

پاركينگ هاي بزرگ و طبقاتي , تعميرگاه هاي ماشين هاي سبك و سنگين , آشيانه هاي هواپيما ها , نمايشگاه ها و سالن هاي همايشات و كنفرانس ها , تالار هاي پذيراي , كشتي سازي ها , سردخانه ها , مراكز تفريحي و تجاري و ..

فروش سوله دست دوم 

افرادي كه مي توانند هزينه ساخت سوله نو را تامين كنند و مثلا توانايي خريد سوله در اصفهان – خريد سوله در كرمان – خريد سوله در حومه تهران و ... را دارند، مي توانند خريد سوله نو را در اولويت بگذارند ، اما در غير اين صورت ؛ خريداران مي توانند بنا به نوع نياز خود و نوع كاربري سازه اقدام به خريد سوله دست دوم كنند . دليل استفاده از سوله هاي دست دوم اين است كه زمان ساخت در اين نوع سوله ها حذف شده و سازه به سرعت آماده و به مشتريان تحويل داده مي شوند  , علاوه براين هزينه ها دراين نوع سوله ها كاهش مي يابدكه قابليتي مطلوب براي اين نوع سوله هامحسوب مي شود .

يكي ديگر از راه هايي كه به افرادي كه مايل به خريد سوله در تهران هستند ، براي كاهش هزينه ها در استفاده از سوله پيشنهاد مي شود ، اجاره سوله مي باشد.اين افراد مي توانند عنوان مثال با اجاره سوله در جاده مخصوص هدف هاي اوليه خود را تامين كنند. 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۲۳ ] [ vahid ]

فروش سوله اقساطي

در حوزه ساخت و استفاده از سوله ها دانستن اين نكات خوب است كه سوله ها داراي انواع مختلفي در كاربري هاي بسيار متنوع هستند كه در ادامه به عنوان نمونه به تنها بخشي از آن ها اشاره شده است. هر كدام ار اين كاربري ها نيازمند ساخت نوع خاصي از سوله ها با طراحي ها و مهندسي هاي خاصي هستند تا بتوانند بهترين بازده را براي بهره برداران از آن ها داشته و داراي بهترين كيفيت و در عين حال كاهش هرگونه اتلاف وقت و انرژي و هزينه باشد.

كاربري سوله

سوله آشيانه هواپيما: ساختمان اين سوله براي محافظت كردن از هواپيما هاي ارزشمند در نظر گرفته شده است.

سوله مكان هاي مذهبي: مكان هاي مذهبي داراي قسمت هاي مختلفي مانند سالن ها، آشپزخانه، فضاي اداري و …هستندكه نوعي سوله براي كاربرد دراين امرباهزينه اي مناسب با زمانبري پايين ساخته مي شود.

سوله انبار توزيع: اين سوله براي راحت تر كردن امر توزيع و ترابري براي كارخانه هاي بزرگ ساخته مي شود.

سوله سالن خرده فروشي: كارهاي خرده فروشي نياز به داشتن فضايي باز متناسب با نوع كالا ها و معماري خاص مورد نياز است كه نوعي از سوله ها براي اين امر طراحي شده اند.

سوله انبار: كاربرد اين سازه براي نگهداري محصولات صنعتي و كشاورزي و نظامي و …مي باشد.

فروش سوله اقساطي

فروش سوله در تمامي كشور و يا مثلا فروش سوله در شيراز و فروش سوله در مشهد – فروش سوله در كرمان ،  مي تواند به صورت اقساطي و يا نقد باشد كه اين موضوع به شركت سازنده ي آن بستگي خواهد داشت , فروش اقساطي سوله مانند فروش سوله دست دوم ، همراه با يكسري شرايط است كه با تماس با هر شركت سازنده و فروش سوله مي توانيد از كم و كيف آن آگاه شويد .

 

هنگامي كه نياز به ساختمان از پيش ساخته شده و مستحكم است مي توان از سوله ها استفاده نمود , سوله هاي ورزشي , سوله هاي مرغداري , سوله هاي دامداري و ..


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۸:۱۸ ] [ vahid ]

سوله دست دوم در حد نو 

مهم ترين مساله در سوله هاي صنعتي ثبات و استحكام سازه است به همين دليل هم روش ساخت سوله صنعتي به دليل نوع كاربري كه دارند متفاوت از سايرين است در اين سوله ها از روش هايي قدرتمند و امروزي استفاده مي شود همانند روش هاي خرپايي . 

سوله هاي خرپايي  بهترين انتخاب براي ساخت پروژه هاي عظيمي چون كارخانجات صنعتي است . اين سوله براي استفاده در امر نگهداري دستگاه هاي حجيم و چرثقيل كارخانه هاي بزرگ طراحي شده است.

سوله سالن اجتماعات: سازه اي خاص با فضايي باز و زيبا براي برگزاري انواع همايش ها و جلسات در نظر گرفته شده است.

انواع سوله هاي تجاري: اين سوله با طراحي هاي مهندسي تجاري با ظرافت هاي خاصي براي ايجاد مكاني جهت كاربرد براي محيط ادارات،بيمارستانها،مركزخريد،انواع نمايشگاه ها و…طراحي وساخته مي شود.

با توجه به تنوعي كه در بهره برداري از سوله ها با صرف كمترين هزينه و زمان در صنايع مختلف وجود دارد ، رغبت استفاده ار آن ها نسبت به قبل بسيار بيشتر شده است . اما در عين حال افراد مايل به استفاده اي هستند كه براي مدت كوتاه قصد استفاده دارند و يا نمي توانند هزينه ساخت سوله نو را بپردازند . همين مساله باعث افزايش فروش سوله دست دو از جانب سازنده و خريد سوله دست دو از جانب صاحبان صنايع شده است.

قيمت سوله دست دوم نسبت به نو آن ها كاهش قابل توجهي پيدا كرده است. فروش سوله دست دوم در حد نو فراگير شده است و مجموعه هايي نيز اقدام به فروش چنين سوله هايي مي كنند , در خريد سوله دست دوم از مركز فروش سوله دست دوم ، بايد به نكاتي توجه نمود يكي از اين نكات كيفيت سازه است . شركتي كه سازه از آن خريداري مي شود بايد شركتي معتبر باشد و امنيت و كيفيت سازه هاي خود را تضمين كند , سازه را به طور دقيق بازسازي و از ضد زنگ هم به هنگام تعمير سازه هاي خود استفاده كند .و سوله دست دوم نياز روز را ارائه دهد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۱:۴۷ ] [ vahid ]

ساخت سوله دامداري 

ساخت سوله ها در انواع كاربري ها به دليل سرعتي كه در ساخت دارند و نيز از لحاظ محاسبه هزينه ساخت سوله، مورد توجه افراد زيادي براي استفاده در انواع كاربري ها قرار مي گيرد كه مي توانند در بهترين موقعيت ها از آن ها بهره برداري كنند. مانند ساخت سوله صنعتي ، ساخت سوله ورزشي و... 

يكي از مراحل مهم ساخت سوله طراحي آن است كه بايد با دقت و تخصص بالايي صورت پذيرد , سوله ها به جهت مصارف گوناگوني ساخته مي شوند به همين دليل هم طراحي آن ها با هم متفاوت است در برخي موارد ظاهر سازه مهم است و اينكه ساختار زيبايي داشته باشد همانند مراكز خريد و نمايشگاه ها و در برخي موارد هم استحكام سازه حائز اهميت است همانند كارخانه هاي صنعتي پس بايد براي هريك طرح و ساختار خاصي در نظر گرفته شود .

يكي از مناسب ترين سوله ها براي ساخت سوله دامداري ، سوله هاي يو بي ام هستند چرا كه از لحاظ هزينه ساخت سوله نيز براي بهره برداران از آن ها مقرون به صرفه اند.

به دليل اين كه ساخت سوله قيمت مناسبي دارد ، سوله يو بي ام را به طور كلي در دسته سوله ارزان و پر سرعت در ساخت و اجرا قرار مي دهند كه مي تواند كاربري هاي متفاوتي داشته باشد.

سوله هاي آماده تحويل دامداري و مرغداري بايد مقاومت بالايي به رطوبت و وزن تجهيزات داشته باشند . اين سوله ها معمولا با دهانه هاي بزرگ هستند تا ورود خروج ادوات و تجهيزات به داخل سوله راحتر صورت گرفته و ورود و خروج خود دام و طيور نيز به راحتي انجام گيرد. سوله هاي آماداين سوله ها بايد مقاومت بالايي به رطوبت و وزن تجهيزات داشته باشند . اين سوله ها معمولا با دهانه هاي بزرگ هستند تا ورود خروج ادوات و تجهيزات به داخل سوله راحتر صورت گرفته و ورود و خروج خود دام و طيور نيز به راحتي انجام گيرد. 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۵:۳۲ ] [ vahid ]

قيمت هر متر مربع سوله سبك

سوله سازه اي فلزي داراي سقف شيب دار مي باشد كه براي احداث محل هايي كه نياز به داشتن فضاي گسترده دارند ، مورد استفاده قرار مي گيرد . اين سوله ها را در نوعي از دسته بندي مي توان به سوله سبك و سنگين تقسيم بندي كرد كه هر كدام خصايص خود را دارند.

يكي از انواع سوله هاي سبك , سوله سبك خرپايي است . اين نوع سازه به دو صورت نو و دست دوم به فروش مي رسند , سوله سبك دست دوم قيمت پايين تري نسبت به سوله نو دارد و از سرعت نصب بالايي هم برخوردار است در مقابل هم سوله هاي نو داراي كيفيت بالايي هستند .اما در مجموع مي توان آن ها را جزو گروه سوله ارزان دانست.

از قابليت هاي سوله هاي خرپايي به عنوان سوله سبك و ارزان ، مي توان قيمت پايين آن ها , دهانه هاي بزرگ اين سوله ها , استحكام به شدت بالاي سوله , نصب هرنوع جرثقيل در اين سازه ها و مواردي ديگر را نام برد .

از اين نوع سوله ها در مواردي چون پاركينگ هاي طبقاتي , حسينيه ها و مساجد , تعميرگاه ها , سالن هاي نمايشگاهي , ساختمان هاي صنعتي , كمپ ها و اردوگاه هاي نظامي , سردخانه ها , صنايعي چون كشتي سازي ها و...

در خريد سوله دست دوم از سازنده سوله سبك، چند موردحائز اهميت است كه شامل : طول،عرض و ارتفاع (جهت مكان مورداجراي سوله) اهميت ويژه دارد.

در مرحله دوم ، سال سوله سازي ، فرم ساخت سوله ، كيفيت ساخت سوله ،دقت سوراخ كاري فلنچ اتصالات و زاويه برش هاي آن نيزحائزاهميت است.

در مرحله سوم ،هنگام خريد سوله دست دوم به وزن سوله نيز توجه ويژه اي بايد نمود چراكه علت استفاده از سوله دست دوم ، ارزانتربودن قيمت هر متر مربع سوله سبك ، نسبت به سوله نو مي باشد .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۶:۱۸ ] [ vahid ]

سازنده سوله 

سوله سازي به دليل كاربرد عمدتاً صنعتي از نظر طراحي با ساير سازه‌ها متفاوت است خصوصاً آنكه قاب‌ها در اين نوع سازه‌ها كاملاً متفاوت بوده و داراي شيب مي‌باشند و دهانه‌ها نيز نسبت به ساير سازه‌ها بزرگتر است. به دليل بزرگ بودن ابعاد تيرها و ستون‌ها، جهت اجراي اين سازه نمي‌توان از پروفيلهاي موجود در بازار استفاده نمود و بايد اقدام به ساخت آنها كرد كه اصطلاحاً به آن تير ورق مي‌گويند.

امر طراحي سوله كاري است تخصصي و بسيار دقيق، فاكتورهاي مهمي در طراحي دخيل هستند كه بي‌توجهي به آنها مي‌تواند هم هزينه گزافي را به سازنده تحميل كند كه صرفه اقتصادي را زير سؤال مي‌برد و هم ممكن است نتيجه معكوس داده و استحكام و پايداري سازه را تضعيف نمايد و موجب ايجاد حوادث جبران ناپذير گردد.

سازنده سوله پس از دريافت سفارش از سوي مشتري شروع به ساخت سازه مي نمايد به اين ترتيب كه ابتدا طرح اوليه سازه بر اساس نوع نياز كارفرما تهيه مي شود و در اختيار مهندسان قرار گرفته مي شود پس از آن مهندسان طبق نقشه ي طراحي اقدام به ساخت سازه مي نمايند مرحله آخر نوبت به رنگ آميزي و آماده سازي سوله است كه توسط تكنسين ها انجام مي گيرد و همه اين مراحل تحت نظر سازنده و در محيط كارخانه صورت مي پذيرد .

در ليست شركت هاي سوله سازي برخي از شركت ها ديده مي شوند كه براي مساعدت با مشتريان ، اقدام به فروش سوله هاي دست دوم مي نمايند و با استفاده از تجهيزات سوله سازي سعي در متناسب سازي آن ها با نياز مشتري دارند.

قيمت سوله سازي در نوع دست دوم آن ، باز هم مقرون به صرفه تر از ساخت سوله نو در مي آيد. سوله سازي در تهران كه عمدتا براي مصارف صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرد ، از پيشرفت قابل ملاحظه اي در قياس با ساير نقاط كشور برخوردار است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۹:۴۲ ] [ vahid ]

كودك بيش فعال و ورزش     

چرا ورزش براي كودك بيش فعال ضروري است؟  

 

همانطور كه مي دانيد يكي از نشانه هاي بيش فعالي در كودك بي قراري است. اگر تا به حال با يك كودك بيش فعال مواجه شده باشيد، حتما متوجه شده ايد كه نمي توانند چند دقيقه سرجايشان بنشينند و دائما توي صندلي شان وول مي خورند    .

طبيعي است كه ورزش كردن راهي براي آزاد كردن اين انرژي هاي نهفته در كودك است و در كنار دارو و رفتار درماني مي تواند به بهبود وضعيت فرزندتان كمك كند علاوه بر اين ورزش كردن كودكان بيش فعال باعث بهبود عدم توجه، تكانش گري و مهارت هاي اجتماعي اين بچه ها خواهد شد    .

كدام ورزش ها براي كودكان بيش فعال توسط كارشناسان توصيه مي شود؟

دوچرخه سواري، شنا و فوتبال جزو ورزش هايي هستند كه متخصصان براي كودكان بيش فعال توصيه مي كنند.

چه ميزان ورزش براي كودك بيش فعال مناسب است؟
۶۰ دقيقه ورزش متوسط تا شديد در تمام روزهاي هفته. جالب است بدانيد كه حتي خارج شدن از خانه و گذراندن چند دقيقه وقت در فضاي باز هم مي تواند كودك بيش فعال را آرام كند. بر اساس مطالعه اي كه به تازگي انجام شده، پياده روي آرام كودكان بيش فعال حتي به مدت بيست دقيقه باعث مي شود كه بتوانند بهتر و بيشتر تمركز داشته باشند و مراقبت از كودك را آسانتر مي كند.

 تاثير ورزش بر مغز كودك بيش فعال 

 

ورزش و فعاليت بدني فقط به تقويت ماهيچه ها كمك نمي كند، بلكه مغز كودك را نيز ورزيده مي كند. وقتي بچه ها ورزش مي كنند مغزشان شروع به ترشح تركيبات شيميايي مي كند كه با آنها انتقال دهنده عصبي گفته مي شود. از جمله اين انتقال دهنده ها مي توان به دوپامين اشاره كرد كه نقش مهمي در افزايش تمركز كودك بيش فعال دارد.
داروهايي كه براي درمان بيش فعالي كودك تجويز مي شود هم دقيقا همين تاثير را داشته و باعث افزايش انتقال دهنده هاي عصبي مي گردند. پس طبيعي است كه با ورزش كردن مي شود علائم بيش فعالي را در كودك كاهش داد يا مهار كرد. خبر خوب ديگر هم اينكه با ورزش كردن مي شود عملكرد و تاثير دارو را بر كودك بيش فعال تقويت كنيد.
محققان معتقدند كه ورزش و فعاليت بدني به چند شيوه مختلف بر مغز كودك بيش فعال اثر مي گذارند:
۱- به نظر مي رسد جريان خوني كه به بخش هاي دخيل در فكر كردن، برنامه ريزي، كنترل هيجانات و رفتار مغز كودك بيش فعال مي رسد، به اندازه كافي نيست، در حاليكه ورزش كردن مي تواند جريان خون به اين بخش هاي مغز را بهبود دهد.
۲- ورزش كردن عروق خوني مغز را تقويت مي كند و در نتيجه باعث بهبود قدرت فكر كردن در كودك بيش فعال مي شود.
۳- ورزش كردن فعاليت بخش هايي از مغز را كه مسئول فكر و تمركز هستند، بهبود مي بخشد.

در پاسخ به اين سوال كه آيا بيش فعالي درماني هم دارد،مي توان توضيح دادكه كودك بيش فعال را حتما بايد به يك روانشناس برد تا حركات اصلاحي را به او آموزش دهد. اينگونه كودكان نياز به توجه و تشويق بيشتري دارند. ما به والدين ياد مي دهيم كه هر وقت كودك بيش فعالشان رفتار آرام و خوبي انجام داد، به او جايزه و پاداش بدهند و كودك را به سمت رفتارهاي آرام و باطمأنينه سوق بدهند. برخلاف تصور برخي از والدين و يا توصيه اطرافيان هرگز نبايد كودكان مبتلا به بيش فعالي را به سمت ورزش هاي خشن و رزمي مثل كاراته و بوكس هدايت كرد.
وي در ادامه افزود:«كنترل بيش از حد كودك بيش فعال، طولاني شدن و عميق تر شدن روند اين بيماري را به دنبال دارد. به همين علت است كه ما به خانواده ها توصيه مي كنيم وقتي كودك بيش فعالي  دارند و فضاي خانه شان هم اجازه نمي دهد كه كودك به اندازه كافي فعاليت داشته باشد، او را بيشتر به پارك و فضاهاي طبيعي ببرند. اين گونه كودكان را بايد به طور منظم به باشگاه هاي ورزشي برد تا بتوانند در روز چند ساعت ورزش كنند و انرژي آنها  تخليه شود.

 

چند نكته كليدي براي تشويق كودكان به ورزش 
 

علاوه بر كاهش علائم بيش فعالي، كودكان از حضور در برنامه هاي روتين ورزشي و انجام فعاليت بدني منفعت هاي ديگري هم مي برند چون ورزش در موارد زير نيز موثر است:
كنترل وزن و پيشگيري از چاقي
نگهداشتن چربي و قند خون در محدوده طبيعي
افزايش اعتماد به نفس و عزت نفس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۵۶:۱۸ ] [ vahid ]

پرورش كودك خلاق

خانواده يكي از عوامل بسيار مهم در رشد و پرورش خلاقيت كودكان محسوب مي گردد كه نقش مهمي در شكوفايي خلاقيت هاي كودكان دارد. از آنجا كه كودك حساسترين مراحل رشد خلاقيت را در محيط خانه سپري مي‌كند، محيط مناسب خانوادگي، شيوه و نگرش‌هاي صحيح فرزندپروري در رشد و شكوفايي خلاقيت سهم مهمي ايفا مي‌كند    .

ايجاد سوال در ذهن كودك

براي ايجاد سؤالات تازه در ذهن كودكتان، او را راهنمايي كنيد. آموزش به كودك بايد طوري باشد كه او را به طرف پرسشهاي تازه هدايت كند. معلم بايد هنگام جواب دادن به سؤالات كودك، او را به سمت مهارتهاي جديد سوق دهد و از به كار بردن كلماتي مانند بله، خير، هرگز و امثال آن دوري كند. اين نوع جوابها نمي تواند ارتباط كاملي بين سؤالات كودك و معلومات قبلي او برقرار كند    .

نظرخواهي از كودك 

والدين و مربيان، نه تنها بايد درباره امور مربوط به كودك، بلكه درباره امور خانه و مدرسه نيز از او نظر خواهي كنند و عقايد او را مانند عقايد بزرگسالان در حضور خود، به بحث و گفتگو بگذارند     .

احترام به عقايد كودك

به عقايد جديد و تازه كودكتان احترام بگذاريد. كودكاني كه به نوعي خلاقيت آنها برانگيخته شده، روابط و مفاهيم را درك مي كنند. لذا والدين و مربيان آنها ممكن است به آنها توجه نداشته باشند و حتي گاهي او عقايد خود را چنان مطرح كند كه بزرگسالان قادر به ارزشيابي و جايگزيني آنها نباشند. تشويق كودكان به ابرازعقايد جديد، مي تواند در رشد خلاقيت آنها موثر واقع شود     .

آماده سازي فضاي خانه 

محيط خانه را به صورتي درآوريد كه در آن فعاليت، بازي و خنده به مقدار زيادي وجود داشته باشد. شما و كودكانتان سعي كنيد كارها را به روش هاي جديد و جالب انجام دهيد. با تشويق و تأييد رفتار كودك و فراهم آوردن زمينه هاي مساعد و تدارك بازي هاي دلخواه او، قدرت تخيل و خلاقيت كودك را تقويت كنيد  . خيال پردازيهاي كودكان را سرزنش نكنيد زيرا خلاقيت او را محدود مي سازيد.

حضور در مكان هاي عمومي

از مكان هاي جديد ديدن كنيد  همراه با كودك به نمايشگاهها و موزه هاي مختلف و طبيعت زيبا برويد، اجازه دهيد او از نزديك مكان هاي گوناگون را شناسايي كند .

مراقبت و دخالت بيش از حد ممنوع

از مراقبتها و دخالتهاي بيش از حد در زندگي كودكان اجتناب كنيد. يكي از ويژگيهاي انسان خلاق اين است كه تواناييش را خودش به كارمي اندازد . وظيفه والدين و مربيان اين است كه اين قابليت را در او زنده نگاه دارند و به كودكان اجازه دهند بعضي اوقات مطابق سليقه خود اشياء را كشف كنند. مراقبتها و دخالتهاي زياد از حد بزرگسالان در زندگي و رفتارهاي كودكان، قابليت يادگيري مبتكرانه آنها را تضعيف مي كند .

درخواست همكاري از كودك

از كودكان بخواهيد كه اشياء و امور نيمه تمام را تكميل كنند؛ از كودكان تقاضا كنيد تا جملات نا تمام و داستانهاي نا كامل، تصاوير و نقاشي هاي نيمه تمام و حتي اشياء ناقص را كامل نمايند. براي او اسباب بازي هايي بخريد كه خودش بتواند آنها را به يكديگر متصل كند و با آنها مدلهاي مختلف خلق كند .

توسعه تحمل عقايد

تحمل عقايد تازه را توسعه دهيد . مربيان بايد عقايد تازه افراد خلاق را حمايت و بچه ها را تشويق به اين عمل كنند .

لمس اشيا

اجازه دهيد اشيا را از نزديك لمس كنند. علاوه بر مشاهده اشيا لازم است كودك آنها را لمس كند زيرا مشاهده شيء به تنهايي كنجكاوي كودك را ارضا نمي كند. كودكاني كه از لمس كردن اشيا محروم مي شوند توانايي لازم جهت كشف و اختراع را از دست مي دهند. مشاهده همراه با لمس اشيا، آنها را در بازي هاي خيالي، اختراعات و پاسخ گويي به آزمونهاي خلاقيت ياري مي دهد. به كودكان اجازه دهيد وسايل بي خطر خانه را لمس كند. خصوصا كودكان بيرون كشيدن وسايل آشپزخانه از داخل كابينتها و بازي با كاسه و قابلمه و بشقابها را بسيار دوست دارند .

اعطاي آزادي

زمينه رشد خلاقيت در خانه زماني فراهم مي شود كه به كودكانتان آزادي زيادي بدهيد و به آنها به عنوان يك فرد احترام بگذاريد، از نظر عاطفي در حد اعتدال به آنها نزديك شويد و بر روي ارزشهاي اخلاقي و نه قوانين خاص تأكيد كنيد.

پرورش حس كنجكاوي

حس كنجكاوي در كودكان را پرورش دهيد. براي اين امر، هيچ چيز مثل پاسخهاي صحيح و مناسب به پرسشهاي او موثر نيست. سؤال، در واقع انعكاس از ذهن تشنه اي است كه مي خواهد با دريافت جواب از فردي كه بهتر از او مي داند خود را سيراب كند، اگر چه احتياج، بايد فوراً برآورده شود اما كمي مكث بين سؤال و جواب، غالباً مي تواند افكار و ايده اي مفيد جهت مباحثه و گفت‌و‌گو به بار آورد .

تغيير گاه و بيگاه مسير خانه

كودك را هميشه از يك مسير خاص به خانه نبريد. زماني كه با او بيرون مي رويد، هنگام برگشتن به خانه به او توضيح دهيد كه  مي خواهيد از يك راه جديد به خانه برويد. او از اين طريق در مي يابد براي رسيدن به يك هدف راه هاي مختلفي وجود دارد .

سوال پرسيدن هاي مداوم

در مورد كاربردهاي مختلف يك وسيله خاص از كودكان سؤال كنيد. كاربرد ابزارها و وسايل مختلفي كه را در خانه داريد، براي كودك شرح دهيد و از او بپرسيد: به نظر تو اين وسيله چه كاربردهاي ديگري مي تواند داشته باشد. به اين طريق شما ذهن كودك را مستعد مي كنيد.

آزمايش منظم عقايد

چگونگي آزمايش منظم عقايد را ياد بدهيم. يكي از هدفهاي كاملا پذيرفته شده تربيتي اين است كه به بچه ها آزمون واقعيتها را آموزش دهيم تا تصوير واقعي از دنيايي كه در آن زندگي مي كنند بدست آورند .

ويژگي هاي كودكان خلاق

اغلب اوقات اگر كمي وقت و حوصله كنيم متوجه وجود خلاقيت در بچه ها مي شويم. بهترين زمان براي اطلاع از خلاقيت كودكان، تماشاي آنها به هنگام بازي است. خلاقيت عامل مهم بازي است. كودك را در حالي كه آزادانه و فارغ البال با مواد و اسباب بازيهايش سرگرم بازي است تماشا كنيد. كودكان خلاق اغلب براي هر يك از وسايل بازي خود موارد استفاده متفاوتي پيدا مي كنند و قبل از اينكه از وسيله اي به سراغ وسيله ديگر بروند از آن به انواع مختلف استفاده مي نمايند.
كودك خلاق اغلب از منابع خود به انواع و اشكال مختلف و گاه حيرت انگيز استفاده مي كند.ممكن است يك جعبه خالي براي كودك خلاق ارزشي به مراتب بيش از بهترين و پيچيده ترين اسباب بازيها داشته باشد. كودكان خلاق مي توانند با توجه به موقعيت و مكان خاص بازي را تغيير دهند، بازيهاي جديد ابداع كنند، مقررات خاصي وضع كنند، رهبري بازي را در دست گرفته و با سازمان بندي منسجم په به صورت فردي و چه به صورت گروهي بازي كنند.
بازي اين گونه افراد از تنوع و گوناگوني آكنده بوده و مي توانند با توجه به علايق خود و بازي كنان هدفهاي بازي را اعمال كنند. در مقابل كودكاني كه از خلاقيت بي بهره بوده و يا خلاقيت كمي دارند در بازي ها نقش پيرو را به عهده گرفته، خود را ملزم به رعايت كامل مقررات بازي مي دانند، تخطي از قوانين را جايز نشمرده و بازي را بيشتر به عنوان وظيفه و كار تلقي مي كنند تا وسيله اي براي رشد، بنابراين سهم آنها از لذت بازي كمتر از كودكان خلاق است.
 كودكان خلاق اغلب با آب و تاب حرف مي زنند. ذكر جزييات يك ماجرا و به تفضيل سخن گفتن مي تواند نشانه قدرت خيال و تصور زياد باشد.
 شور و نشاط و مشغوليت هاي شديد جسماني دارند.
با دقت به اشيا و پيرامون خود مي نگرند.
 اشتياق به صحبت كردن درباره كشفيات با ديگران دارند
0)

طلاق با كودكان شما چه مي كند: 

بسياري از والدين نگران اثرات منفي طلاق بر روي كودكان خود هستند و برخي از آنها به همين خاطر از طلاق صر ف نظر مي كنند. اهميت زيادي دارد كه والدين از ميزان تأثيرات طلاق بر روي كودكان درك روشني داشته باشند تا بتوانند از تأثيرات منفي آن بكاهند .

 اين نكات را نبايد از ياد ببريد:

۱) تأثيرات طلاق بر روي كودكان تأثيرات بالقوه اي هستند.

 ۲) اين تأثيرات در گروه هاي مختلف سني كودكان متفاوت است.

 ۳) ميزان اين تأثيرات به عوامل زيادي بستگي دارد كه تقريبا تمام آنها در كنترل شما هستند.

 طلاق چه تاثيري بر روي كودكان مي گذارد؟

احساس ناامني و هراس از آينده:

طلاق غالبا احساس امنيت كودكان را كاهش داده و آنها را نسبت به آينده نگران مي كند. به عنوان مثال: «آيا ما فقير مي شويم؟»، «آيا به حد كافي غذا خواهيم داشت؟» «آيا بايد به يك مدرسه جديد برويم؟»، «آيا مي توانم دوستانم را ببينم؟»

 ترس از ترك شدن :

پس ازطلاق كودك متوجه مي شود كه يكي از والدين ديگر در خانه نيست واز اين مي ترسد كه ديگري نيز «ناپديد» شود و او را تنها بگذارد.

طردشدگي :

كودكان طلاق ممكن است احساس طرد شدگي كنند. يادمان باشد كودكان خود را در مركز جهان مي دانند و بنابراين هر اتفاقي كه روي دهد به نحوي به آنها مربوط مي شود.

 احساس گناه :

كودكان ممكن است به اين نتيجه برسند كه در طلاق والدين مقصر هستند و به خاطر حرفي كه زده اند يا كاري كه انجام داده اند اين اتفاق روي داده است و بنابراين احساس گناه و شرمندگي مي كنند. حتي نوجوانان پرخاشگر نيز ممكن است به اين باور برسند كه رفتار آنها در طلاق والدين نقش داشته است.

 ناتواني :

كودكاني كه خود را در اختلاف ميان والدين مسئول مي دانند فكر مي كنند مي توانند به اوضاع سروسامان بدهند و سعي مي كنند «بچه بهتري» باشند. آنها تصور مي كنند مي توانند كاري انجام دهند كه والدين مجدداً در كنار يكديگر زندگي كنند. وقتي اين اتفاق نمي افتد و نقشه هاي كودكان با شكست مواجه مي شود آنها احساس ناتواني و نااميدي مي كنند.

بلاتكليفي :

مخرب ترين تأثير طلاق بر روي كودكان زماني روي مي دهد كه والدين در حضور آنها به تحقير يكديگر مي پردازند. دراين مواقع كودكان احساس مي كنند كه بايد جانب يكي از والدين را بگيرند و اين كار براي آنها بسيار دشوار است.

از سوي ديگر كودكان تصور مي كنند اگر از هيچكدام از والدين پشتيباني نكنند ازسوي هردو رانده مي شوند. كودكان در واقع در شرايط بغرنجي قرار مي گيرند كه درآن دوست داشتن پدر و مادر «كار اشتباهي»است!

 اندوه :

كودكان طلاق به شدت احساس اندوه و استيصال مي كنند و اعتقاد دارند كه ديگر عضوي از يك خانواده نيستند. در واقع احساس كودكان طلاق مشابه احساس كودكاني است كه والدين خود را بر اثر بيماري يا تصادف از دست داده اند ولي به اندازه آنها مورد حمايت قرار نمي گيرند و ممكن است به شدت دچار افسردگي شوند.

اضطراب :

كودكان طلاق ممكن است احساس اضطراب كنند و خود را تحت فشار ببينند. به عنوان مثال احتمال دارد آنها وظايف بيشتري را در خانه برعهده بگيرند. در ضمن ممكن است يكي از والدين يا هر دو آنها از كودكان به عنوان مشاور استفاده كنند. در اين مواقع كودكان كه احساس مي كنند بزرگ شده اند و دوست دارند كمك كنند اضطراب خود را پنهان مي نمايند.

تنهايي :

كودكان طلاق ممكن است احساس تنهايي كنند و دل شان براي والديني كه از آنها جدا شده اند تنگ شود. معمولا والديني كه در كنار كودكان مي مانند آنقدر گرفتار مشكلات خود هستند كه به فرزندشان نمي رسند.

 احتمال دارد طلاق بر روي رابطه كودكان با همسالانشان نيز تأثير بگذارد و كودكان در جاهاي ديگر به دنبال آرامش بگردند و يا طرد شوند.

خشم :

خشم احساسي متداول درميان كودكان طلاق است كه در اثر عدم درك يا پذيرش اين مسئله روي مي دهد. كودكان گاهي خشم خود را نشان نمي دهند. خشم كودكان زماني رواج پيدا مي كند كه دلايل طلاق روشن نباشد. در اين مواقع كودكان به خاطر آنچه از نظر آنها «غيرضروري» است از والدين خود مي رنجند.

 افسردگي :

افسردگي از تأثيرات مستقيم طلاق محسوب مي شود و در واقع يك تأثير ثانوي است كه به دنبال اندوه، احساس تنهايي و طردشدگي به وجود مي آيد. افسردگي نشانه آن است كه كودكان حمايت كافي براي رويارويي با مسئله طلاق دريافت نكرده اند.

چه بايد كرد؟

اول از همه توجه داشته باشيد كه اين تأثيرات تا چه حد ناشي از طرز تفكر فرزند شما در مورد خودش، والدين و طلاق مي باشد. به همين دليل شما بايد با كودكان در مورد طلاق حرف بزنيد و از ميزان تأثيرات منفي آن بكاهيد.

درضمن شما بايد مراقب رفتارتان باشيد و احساسات منفي خود را نسبت به همسرتان بروز ندهيد.

 و سخن آخر اينكه فراموش نكنيد براي فرزندتان وقت كافي بگذاريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۰۶:۵۴ ] [ vahid ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب